Sign In

Skip Navigation Linksstem

​​​​STEM​​​

​​​


 

​Bilge Adam Koleji’nin bilim ve teknoloji ağırlıklı eğitim modeli olan STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) ile öğrencilerimiz, eğitimlerinin hayatlarını ve gel​ecek kariyerlerini nasıl etkilediğini anladıklarında​ heyecanlanmaktadır. Öğrencilerimizi heyecanlandırmak bizim en temel eğitim felsefemizdir ve bu öğrencilerimizin başarılı olmasının en önemli nedenidir.

Bilge Adam Koleji, STEM eğitimine çok kapsamlı bir bakış açısı sağlamaktadır. Etkinlik, proje ve problem çözme temelli müfredat ile Bilge Adam Koleji, anaokulundan liseye kadar öğrencilerine bildiklerini uygulama, problemleri tanımlama, eşsiz çözümler bulma ve kendi öğrenme modellerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.

Eğitimciler için, titiz bir şekilde hazırlanmış öğretmen gelişim programımız hem öğrencilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır hem de sınıf ortamını eğitim içeriğinin gerçeğe dönüştüğü bir platforma çevirmektedir.

Eğitim modelimizin öngördüğü temel uygulamalar şu şekildedir:

  • ​Bilge Adam Koleji’nde Okul Yönetim Sistemi (SmartClass) uygulaması vardır. Tüm sınıflarımız, atölyelerimiz ve laboratuvarlarımız yeni nesil akıllı tahtalar ve teknik donanım ile donatılmıştır ve tüm akademik derslerimizde dijital içerikler kullanılmaktadır.
  • Bilge Adam Koleji’nde tüm akademik dersler öğrenmeyi kolaylaştıran ve çocuklar için eğlenceli hale getiren dijital ders kitapları ve sınavlar ile sunulmaktadır.
  • Öğrencilerimize anaokulundan itibaren Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri Eğitimi verilmektedir.
  • Öğrencilerimize anaokulunda iki dilli eğitim uygulanmaktadır. İlkokuldan itibaren İngilizce ile birlikte ikinci bir yabancı dil seçmeli olarak verilir.
  • Eğitim-öğretim döneminin başlaması ile tüm öğrencilerimize çipli Bilge Adam Koleji Kimlik Kartı verilir. Öğrenci kimlik kartı ile derslik içerisinde bulunan öğrencilerimiz için otomatik yoklama yapılır.​
BİLGİ İSTEK FORMU