Sign In

Skip Navigation Linkshakkimizda

​​​​​​​​​​​​​​Hakkımızda

​​kolej-acilis-1.jpg


​Bilge Adam'ın temelleri, 1965 yılında matematik öğretmeni olarak meslek hayatına başlayan İbrahim Çevik tarafından 1992'de DAF Dershaneleri ile atılmıştır. 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu ve Robert Kolej Mütevelli Heyeti Üyesi Hakan Çevik'in katılımıyla Bilge Adam eğitim kurumları kurulmuş ve Türkiye'nin bilişim eğitimindeki  lideri olmuştur.

Bugüne dek 100.000'den fazla mezun veren Bilge Adam, Türkiye'nin hemen her sektöründe görev alan, bilişim alanında donanımlı ve uzman kişiler yetiştirmiştir.

Entegre hizmet alanında Türkiye'nin en büyüğü olan Bilge Adam Bilişim Grubu, 800'den fazla çalışanıyla Akademi, Yazılım, Altyapı ve Uzman Kaynakları şirketlerinin yanı sıra ABD, İngiltere ve Azerbaycan ofisleriyle uluslararası ölçekte hizmet vermektedir.

Bilge Adam, bilişim eğitimi alanındaki deneyimini uluslararası akademik standartlar ve ileri eğitim metotlarıyla birleştirerek, Bilge Adam Koleji'nin eğitim modelini oluşturmuştur.

 

BİLGE ADAM İCRA KURULU ÜYELERİ


Hakan Çevik – İcra Kurulu Başkanı

Bilge Adam İcra Kurulu Başkanı Hakan Çevik, halen Mütevelli Heyeti üyeliği yaptığı Amerikan Robert Lisesi'nden 1987'de mezun olduktan sonra 1991'de Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. ​Çevik, kariyerine 1991-96 ve 2001-03 yılları arasında çalıştığı ​Unilever Türkiye'de başladı. Hakan Çevik, 1997'den 2000'e kadar da Unilever'in Hollanda'daki Genel Müdürlüğü'nde görev yaparken, İbrahim Çevik ile birlikte daha sonra bilişim eğitimlerinde Türkiye'nin en çok tercih edilen kurumu haline gelecek Bilge Adam'ı kurdu.

 

​Cem ÇEVİK – İcra Kurulu Üyesi

Cem Çevik, 1993 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu ve üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde aldı. İşletme Yönetimi yüksek lisansını 2005'te Yeditepe Üniversitesi'nde tamamlayan Çevik, profesyonel hayata ilk adımını da üniversite yıllarında attı. Cem Çevik, İktisat Bank Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kurumsal Bankacılık biriminde​ çalıştıktan sonra kariyerini sürdürdüğü Bilge Adam Bilişim Grubu'nda 2000 yılından bu yana İcra Kurulu Üyesi unvanıyla  görev yapmaktadır.

 

​Furkan FIRAT – İcra Kurulu Üyesi

1987'de Amerikan Robert Lisesi'ni bitiren Furkan Fırat, lisans eğitimini Arizona State University'de aldı. Fırat; MBA ve MIM programlarını da 1995 yılında yine ABD'de tamamlamasının ardından Zurich-American International Group USA'de 1997'ye kadar satış yöneticiliği yaptı.

 

Haldun PAK – İcra Kurulu Üyesi

Bilge Adam İcra Kurulu Üyesi Haldun Pak, Amerikan Robert Lisesi (1987) ve ODTÜ İktisat Fakültesi'nden (1991) mezun olduktan sonra University of North Wales'tan MA derecesi aldı. 1993-97 yılları arasında Bankers Trust Company'de Finans Uzmanı olarak çalışan Pak, o tarihten itibaren profesyonel hayatına Bilge Adam'da devam etti.

 

Behiç TANAĞARDI – İcra Kurulu Üyesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği mezunu Behiç Tanağardı, 1994-95 yıllarından MET Group Bilgisayar Eğitim Merkezi'nde eğitim koordinatörlüğü yaptı. Daha sonra Trio Yazılımevi'nde Yazılım Uygulama Geliştirici olarak görev alan Tanağardı, 1997'de Bilge Adam'a katıldı.​


​Dr. Murat Ceyhan – İcra Kurulu Üyesi

Murat Ceyhan 1996 yılında Haydarpaşa Anadolu Lisesi'nden, 2000 senesinde ise Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılında Muhasebe – Finansman alanında yüksek lisansını ve 2005 yılında da aynı branşta doktora eğitimini tamamladı. 2007 yılında mali müşavir olan ve alanı ile ilgili çeşitli firmalarda, meslek örgütleri ile üniversitelerde hizmet veren Murat Ceyhan 2002 yılından itibaren Bilge Adam Bilişim grubunda çalışmakta, 2013 yılından itibaren ise İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 


Murat Kaçar - İcra Kurulu Üyesi

Yükseköğreniminde İTÜ Makine Mühendisliği'nde okurken aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi'ni tamamladı. Biyokimya alanında "Kanserde yeni yaklaşımlar ve p53 Geni" konusunda tez çalışması yaptı. Üniversiteden ayrıldıktan sonra 1991'de Fen Bilimleri Merkezi'nde fizik alanında çalışmaya başladı. 1997'den sonra mk Özel Öğretim'in temelini atarak, Türkiye'deki kişiye özel birey psikolojisi odaklı eğitim konseptinin ilk uygulayıcılarından oldu. Eğitim danışmanlığı alanında insan psikolojisi ve bireysel varoluş üzerine inşa ettiği eğitim modeli ile çalışmalarını geliştirdi. Psikolojik olarak çözümlenemeyen çocukların yaşam başarısında kazanılamayacağı ilkesi üzerine çalışmalarını geliştirerek; TEOG, YGS, LYS gibi Türkiye Merkezi Sınav Sistemleri hazırlık süreçlerinde aldığı üstün başarılı sonuçları, öğrenci başarısını etkileyen temel faktörler ve öğrenci, veli, öğretmen Biyopsikososyal Yaklaşım süreçleri yönetimi konusuna yoğunlaştırdı. 2017 yılında 25 yıllık mesleki saha birikimleri ile Bilge Adam Koleji kurucuları arasına katıldı.

BİLGİ İSTEK FORMU